Po pierwsze: myli się zawód doradcy podatkowego z księgowym, zawodem który uległ deregulacji i nikt obecnie nie nadzoruje osób wykonujących usługi księgowe. Każdy może w jeden dzień założyć biuro księgowe i decydować o tym, ile klienci płacą podatków, składać za nich deklaracje. To niebezpieczne, gdyż osoba bez kompetencji, wiedzy, doświadczenia i uprawnień do obrony klienta przed sądem, może pośrednio wpływać na powodzenie firmy, budowanej z takim trudem przez przedsiębiorcę.

Po drugie: zawód doradcy podatkowego, który występuje od ponad 20 lat, wydaje się być niewystarczająco rozpoznany przez przedsiębiorców, szczególnie z segmentu firm małych i średnich. W szczególności niewielki procent podatników wie tak naprawdę jakie ma uprawnienia doradca podatkowy i jaką ochronę daje firmom, którym doradza, a korzystanie z usług doradców z tej branży uznaje się za znaczący, ale zbyteczny koszt dla prowadzonej firmy.  

Po trzecie: klienci – w razie problemów podatkowych – udają się do adwokata lub radcy prawnego, posiadającego jedynie ogólną wiedzę o podatkach. Podatki są trudną dziedziną i nie można działać w tej branży „od przypadku do przypadku”. Aby posiąść pożądaną wiedzę, trzeba codziennie obsługiwać sprawy podatkowe: tak, by nabrać biegłości, a przede wszystkim - doświadczenia praktycznego. Sama znajomość teorii to zdecydowanie za mało.

Doradca podatkowy – praktyk, to profesjonalny pełnomocnik, który nie tylko broni klienta w relacji z organami podatkowymi. Także: weryfikuje czy sposób rozliczenia ustalony przez księgowego nie jest błędny, a podatek płacony przez klienta – być może zawyżony.


Oto niektóre grupy tematyczne spraw, którymi możemy się zająć, w ramach posiadanych specjalizacji:

 1. wybór optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej
 2. pomoc w zwiększeniu dochodowości danego przedsiębiorstwa, poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w zakresie ograniczania kosztów (w oparciu o obowiązujące w danym okresie prawo)
 3. postępowania podatkowe, kontrole, czynności sprawdzające
 4. dla osób wobec, których toczą się postępowania lub zagrożonych kontrolami i innymi postępowaniami
 5. analiza czynności prawnych pod kątem zasadności płaconych podatków
 6. weryfikacja czy płacone podatki, niekiedy bardzo wysokie zostały obliczone w prawidłowy sposób (być może wedle przepisów mogą być niższe)
 7. wybór rodzaju czynności prawnej w relacji do różnych form opodatkowania - warto zapytać jaka sprzedaż czy inne zdarzenie prawne – ma skutki podatkowe
 8. odszkodowania wobec Skarbu państwa z tytułu nienależnie pobranego podatku, czy też wydanej decyzji podatkowej, m.in. dla:
    a. - dla osób niesłusznie nieobciążonych podatkiem, wobec których wydano nieprawidłową decyzję;
    b. - dla osób, których zadłużenie wobec US spowodowało pogorszenie sytuacji życiowej.

Dla zainteresowanych osób pomocą specjalisty w tak ważnej i trudnej dziedziny przygotowaliśmy specjalną ofertę: pierwsze spotkanie z doradcą podatkowym to koszt:

       100 zł + VAT.

Oferta obowiązuje do końca 2019 roku.

 

Jeśli jesteś zainteresowany takim spotkaniem, napisz do nas:
ok@oppen-kredyt.pl